Spring til indhold
Esbjerg Energy

Statistik

Point og målmænd denne sæson.

TopscorerZane Franklin5 mål · 14 assists
19 point
Flest målTroy Lajeunesse18 point i alt
9 mål
MålmandMathias SeldrupGAA · 16 kampe · 4 shutouts
3,16 mål imod pr. kamp

Pointliste

#SpillerKMAPP/K
1Zane Franklin16514191,19
2Troy Lajeunesse1599181,20
3Oliver Kjær16511161,00
4Nicolas Werbik1667130,81
5Grayson Downing165490,56
6Arturs Kulda165490,56
7Rasmus Bjerrum164370,44
8Parker Gavlas153470,47
9Niklas Andersen162570,44
10Thomas Mondrup162240,25
11Oliver Marloth162130,19
12Sebastian Skovning52130,60
13Tobias Ebener120330,25
14Elvis Laskovs160220,13
15Rasmus Lyø140110,07
16Anders Krogsgaard40110,25
17Matthew Cairns160110,06
18Edvards Bergmanis160110,06
19Mathias Seldrup160000,00
20Nicolaj Henriksen10000,00
21Mikkel Rask Nielsen160000,00
22Victor Sand160000,00
23William Pedersen10000,00
24Mathias Just90000,00
25Markus Madsen50000,00
26Victor Zulow60000,00
27Benjamin Lodberg Jakobsen20000,00
K
kampe
M
mål
A
assists
P
point (mål + assists)
P/K
point pr. kamp

Målmænd

Redningsprocent vises ikke, da ligaen ikke registrerer skud i denne sæson.
MålmandKVTGAASO
#95 Nicolaj Henriksen1010,000
#43 Mathias Seldrup16873,164
#31 Mathias Just1004,470
K
kampe
V
sejre
T
nederlag
GAA
mål imod pr. 60 minutter
SO
kampe uden mål imod (shutouts)