Spring til indhold
Esbjerg Energy

Statistik

Point og målmænd denne sæson.

TopscorerZane Franklin5 mål · 14 assists
19 point
Flest målTroy Lajeunesse18 point i alt
9 mål
MålmandMathias SeldrupGAA · 16 kampe · 4 shutouts
3,16 mål imod pr. kamp

Pointliste

#SpillerKMAPP/K
1Zane Franklin16514191,19
2Oliver Kjær16511161,00
3Nicolas Werbik1667130,81
4Grayson Downing165490,56
5Arturs Kulda165490,56
6Rasmus Bjerrum164370,44
7Niklas Andersen162570,44
8Thomas Mondrup162240,25
9Oliver Marloth162130,19
10Elvis Laskovs160220,13
11Matthew Cairns160110,06
12Edvards Bergmanis160110,06
13Mathias Seldrup160000,00
14Mikkel Rask Nielsen160000,00
15Victor Sand160000,00
16Troy Lajeunesse1599181,20
17Parker Gavlas153470,47
18Rasmus Lyø140110,07
19Tobias Ebener120330,25
20Mathias Just90000,00
21Victor Zulow60000,00
22Sebastian Skovning52130,60
23Markus Madsen50000,00
24Anders Krogsgaard40110,25
25Benjamin Lodberg Jakobsen20000,00
26Nicolaj Henriksen10000,00
27William Pedersen10000,00
K
kampe
M
mål
A
assists
P
point (mål + assists)
P/K
point pr. kamp

Målmænd

Redningsprocent vises ikke, da ligaen ikke registrerer skud i denne sæson.
MålmandKVTGAASO
#95 Nicolaj Henriksen1010,000
#43 Mathias Seldrup16873,164
#31 Mathias Just1004,470
K
kampe
V
sejre
T
nederlag
GAA
mål imod pr. 60 minutter
SO
kampe uden mål imod (shutouts)